top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תShai Shitrit

על הקשר בין שלמה המלך לעבודה סמינריונית

עודכן: 3 במרץ 2019

שלמה המלך, החכם מכל אדם, רצה יום אחד לבחון את יושרו ואת חוכמתו של משרתו הנאמן בניה בן יהוידע. המלך שלמה זימן אליו את משרתו ודרש ממנו לבצע משימה מתוך ידיעה כי לא ניתן להשלימה. שלמה המלך אמר לבניה כהאי לישנא:


"בעוד 6 חודשים יחול חג הסוכות. בחג זה אני מעוניין לענוד טבעת קסומה. אדם עצוב שיביט בטבעת יהפוך מיד לשמח, ואדם מאושר שיביט בה יהפוך עצוב בן רגע".


שלמה המלך ומלכת שווה
שלמה המלך ומלכת שווה

המשרת הנאמן יצא מיד אל המסע בעקבות הטבעת המסתורית. חלף חודש, חלפו חודשיים, ובניה שביקר אצל כל צורף ורוכל בממלכה, נותר ללא מענה. חלפו עוד חודשיים, בניה הגיע עד לגבולותיה של הממלכה, אך עדיין לא מצא איש אשר שמע על טבעת קסומה שכזו.


בניה, המשרת הנאמן, הפך עם הזמן למתוסכל. בכל מאודו רצה להגשים את משאלתו של אדונו, אך כל כמה שלא ניסה, לא עלה בידיו למצוא את הטבעת המסתורית. הדיכאון עלה בו והוא כמעט אמר נואש, עד שיום אחד לפני חג הסוכות הגיע לסדנתו הקטנה של צורף עני בכפר קטן.


המשרת, שכבר לא היה לו מה להפסיד, שאל גם את הצורף הזקן :

"אמור לי אדוני, האם שמעת מימיך על טבעת קסומה הגורמת לסובל להפוך למאושר ואת המאושר הופכת לסובל?"


הצורף הזקן חשב שני רגעים, הוציא טבעת נחושת קטנה מאחת המגירות, חרט עליה דבר מה והגיש למשרת. בניה, שבמשך החודשים שעברו הספיק לאבד כל תקווה, נתן מבט אחד בכתובת על הטבעת, ומיד אורו עיניו. הוא הודה לצורף, שילם לו שק מטבעות זהב ומיהר, מאושר, לכיוון ארמון המלך שלמה.


כשהגיע המשרת לבסוף לארמון המלך, שמח שלמה וצהל עד מאוד, הוא לא האמין שמשרתו באמת יחזור אליו עם תוצאות. המשרת הגיש לאדונו את הטבעת, המלך החכם נתן בה מבט אחד ומיד נעלם החיוך מפניו. כל חצר המלכות הסתקרנה לראות מה כתוב על הטבעת הקסומה, ולבסוף כשהביטו בה, ראו את המשפט הפשוט הבא:


"למרות הכל, גם זה יחלוף"


הסיפור האלגורי לעיל, מזכיר לנו תמיד את תגובתם של סטודנטים ביחסם לכתיבת עבודה סמינריון במשפטים. דה פקטו, סטודנטים רבים חווים תסכול רב מכתיבת עבודה סמינריונית במשפטים, ואף מרגישים שהם תקועים בכתיבתה.


הסיבות המרכזיות למחסום הכתיבה הם שונות ומגוונות, ראשית רובם המכריע נתקלים בקושי רב בבחירת נושא העבודה, קל וחומר בהכנתה וכתיבתה של הצעת המחקר לאישור המרצה הנדון כדבעי. שנית, רובם אינם יודעים כיצד לגשת לעבודה הסמינריונית ולרוב אין הסבר מעמיק או מדריך אשר יקנה להם כיוון או אבן דרך לכתיבת העבודה.


יתרה מזאת, מעטי מעט הם הפורומים שעוסקים בכתיבת עבודות אקדמיות במשפטים. ככה שלמעשה הם צריכים לחקור באתרים שונים ומגוונים כיצד לגשת לכתיבת העבודה או להסתייע בחבריהם לספסל הלימודים או בבוגרים אשר יקנו להם כיוון לתחילתה.


אנו בפרדיגמה הקדשנו באתרנו הסבר מפורט כיצד להכין הצעת מחקר בגין העבודה לאישור המרצה, ואף צירפנו רשימת נושאים אפשריים לכתיבת העבודה. כמו כן ניתן למצוא באתר שלנו הסבר רב ומפורט לכתיבת עבודה סמינריונית בתחום המשפט.


בנוסף, אנו גורסים, שהדרך הטובה ביותר להבין כיצד לכתוב עבודה סמינריונית במשפטים כדבעי, היא באמצעות עבודת סמינריונית במשפטים לדוגמא, אשר יכולה לתת רוח גבית לסטודנטים בהבנה ובהתמודדות עם כל הדרישות והרמה האקדמית הנדרשת מהם בעבודה. למעשה ניתן לטעון ש :


"עבודה סמינריונית אחת לדוגמא, שווה עשרת אלפיים מילים"


ראוי לציין, שעבודה סמינריונית במשפטים אינה נעשית בהינף של קולמוס, אלא איפכא מסתברא, יש לשבת על המדוכה ולעמול באיתור פסיקה, ספרות ומאמרים רלוונטיים לעבודה. ואף לכתוב את העבודה בהתאם לכללים הפרוצדוראליים של עבודת סמינריון במשפטים.

הכתיבה האקדמית יכולה לתסכל, קל וחומר כל אימת שבחרנו נושא צר או רחב מידי, ושאין ספרות מאמרים ופסיקה רבים ועדכניים לנושא העבודה.


יש לזכור, שישנה תמימות דעים שציונה של העבודה הסמינריונית במשפטים, יכולה להעיד במישרין על רמתו האקדמית של הסטודנט, קל וחומר, שבחלק ממוסדות החינוך לקבלת תואר שני במשפטים, הסטודנטים נדרשים להציג את עבודתם הסמינריונית לצורך קבלתם למוסד הנדון.


נראה, שחשיבותה של העבודה הסמינריונית הינה מכרעת להמשיך עתידו של הסטודנט, אפוא, יש לכתוב את העבודה ברמה גבוהה מאוד וזאת על מנת להתבלט מעל חברכם ללימודים. גם פעמים רבות אף היינו עדים לסטודנטים רבים אשר מצאו מקום התמחות ברגע האחרון רק בזכות העבודה הסמינריונית המצוינת שהם הגישו.


בפועל, עומדת בפני הסטודנטים אפשרות אחת ועיקרית, שהיא לעשות את העבודה בגפם ובדרך הכי טובה ומקצועית שהם יכולים לעשות. המלצתנו החמה היא שלא לקנות עבודות אקדמיות בתשלום מאתרים שונים ומגוונים אשר מציעים עבודה מוגמרת לכל מאן דבעי.

כתיבת סמינריון בתשלום שנועד לכל מאן דהוא ולכל המרבה במחיר, הוא סיכון חמור מאוד שאסור לקחת אותו בשום סיטואציה וקונסטלציה שהיא, גם כשאתם נמצאים בסיטואציות שונות ומגוונות אשר דורשות מממכם תשומת לב מיוחדת מחוץ לכותלי האקדמיה כגון: שינויים בסטטוס הזוגי, הולדת ילדים, פיתוח הקריירה, וכיוצא בזה.


קניית עבודה סמינריונית בתשלום היא סיכון גבוה מאוד, ומשכך, היא עלולה לחזור אליכם כבומרנג שקשה יהיה לכם להתאושש ממנו, חכם לא נכנס למצב שבו פיקח יודע לצאת ממנו.

הסיכון בקניית עבודה אשר הוצעה בעבר לאין ספור סטודנטים היא גבוהה, ולרוב המרצים מזהים עבודות סמינריון אשר מתבססות על עבודות קנויות ובתשלום.

למרות המשתזר לעיל, רבים הם הסטודנטים אשר אינם מוצאים את הזמן הראוי לכתיבת עבודה או מטלה אשר נחתה עליהם, וזאת עקב אילוצים חיצוניים שמקורם מחוץ לכותלי האקדמיה.


הלכה למעשה, כולנו נתקלו בזמנים ובנסיבות חיצוניות אשר דורשות מאתנו ליצור חופש לימודי בתקופה הסטודנטיאלית, קל וחומר כאשר לפתע נוחת עלינו כרעם ביום בהיר עבודה אקדמית.

במקרים כגון דא, הוקמה פרדיגמה אשר נועדה לתת לסטודנטים את החופש הסטודנטיאלי ואת הזמן שהם זקוקים לו בצוק העיתים, וכל זאת על מנת שיוכלו לרכז את מאמציהם בחייהם הפרטיים מבלי שחובתם הלימודית תפגע.


כתולדה מכך, סטודנטים רבים משתמשים בשירותנו המקצועי וזאת באמצעות סיוע בכתיבת עבודות החל מהקורס המשפטי הראשון שלהם במוסד הלימודי, ועד לגולת הכותרת של עבודתם האקדמית שהיא למעשה כתיבת סמינריון בתשלום.


כל הכותבים שאנו מעסיקים הם לרוב מ"שמנה ומסולתה" של הכותבים שנמצאים בתחום, והם בעלי ניסיון רב בכתיבת עבודות אקדמיות במשפטים. למעשה הציונים המעולים שהלקוחות שלנו מקבלים הם נגזרת מרמתם המקצועית והאיכותית של הכותבים המוכשרים שלנו.

לסיכום, כתיבת העבודה הסמינריונית תמיד נראת בלתי אפשרית עד שהיא נעשית, משכך, המלצתנו לעולם לא להיכנע לתסכול הכתיבה, אפוא, יש ללמוד את נושא העבודה הנידונה ישר והפוך, והטיוטה הראשונית תרקום עור וגידים בצורה טבעית. תנו לזמן לעשות את שלו, ו " אל תעשו שום דבר במהירות חוץ מלצוד פשפשים" (תומאס פולר)


בהצלחה


bottom of page